جراحی ترمیم بینی

جراحی ترمیم بینی

جراحی ترمیم بینی یکی از چالش برانگیزترین جراحی های حوزه زیبایی است که به علل مختلفی انجام می گیرد. ساختار بینی با ظاهر برجسته ای که دارد ( در میانه صورت) بسیار پیچیده است و جراحی آن نیازمند تجربه و تبحر بالای جراح است.

رینوپلاستی همزمان با بهبود ظاهر بینی به اصلاح ناهنجاری های ساختاری بینی هم می پردازد تا عملکرد بینی بهبود یابد. ظاهر بینی را نمی توان بدون اصلاح ساختار داخلی مجراهای بینی بهبود بخشید.

نمونه جراحی بینی دکتر هیربد بهنام
نمونه جراحی بینی دکتر هیربد بهنام

علت انجام جراحی ترمیم بینی

بیمارانی که به دنبال انجام جراحی ثانویه و یا ترمیم بینی هستند به دلیل حساسیت بالای این جراحی، به دنبال جراح پلاستیک با تجربه ای در این زمینه می گردند.

جراحی ترمیم بینی برای مواردی به کار می رود که فرد برای بار دوم و یا چندمین بار اقدام به جراحی بینی کند. این جراحی نیازمند ظرافت های بسیاری است و یکی از سخت ترین جراحی ها در زمینه زیبایی محسوب می شود.
بسیاری از بیمارانی که از جراحی اولیه خود رضایت ندارند تمایل به انجام جراحی ترمیمی دارند. جای بخیه ای که از جراحی قبلی بر جای مانده است در جراحی ترمیمی مساله مهمی است و می تواند نتیجه نهایی را تحت الشعاع قرار دهد. همچنین در جراحی ترمیمی معمولاً نیاز به استفاده از غضروف برای جایگذاری غضروف آسیب دیده در جراحی پیشین است.

دکتر هیربد بهنام متخصص گوش، حلق و بینی، و جراح پلاستیک در تهران می باشند. راه های ارتباطی با دکتر هیربد بهنام به شرح زیر است:
شماره ی تماس: 02122615394 و مشاوره رایگان: 09203182328
صفحه اینستاگرام دکتر هیربد بهنام

احتمال دارد تیغه بینی در جراحی اولیه دچار انحراف شده باشد و در جراحی ترمیمی نیاز به اصلاح ظاهر و عملکرد تیغه بینی باشد.

انسداد بینی به دلیل افتادگی غضروف نوک بینی یکی از عوارض احتمالی ناشی از جراحی بینی اولیه است که در جراحی ترمیمی این مورد اصلاح می گردد.

در جراحی ترمیمی چه اتفاقی می افتد؟

جراحی بینی ترمیمی در اغلب موارد نیازمند غضروف برای حمایت از ساختار نوک بینی و یا پل بینی است. غضروف تیغه بینی در اغلب موارد بعد از جراحی بینی کاهش پیدا می کند و بنابراین برای جراحی ترمیمی نیازمند گرفتن غضروف از دیگر نواحی بدن مانند گوش و قفسه سینه می باشد. برخی از ناهماهنگی های بافت نرم بینی در ناحیه پل بینی و یا نوک بینی نیازمند ترمیم در جراحی ثانویه هستند.
البته نتیجه جراحی ترمیمی را نمی توان تضمین کرد ولی انتخاب جراح با تجربه می تواند نسبتاً نتیجه جراحی را تضمین کند. جراح پلاستیک با تجربه که سالیان سال جراحی بینی انجام می دهد می تواند به میزان بالایی نتیجه جراحی ترمیمی را برای بیمار توضیح دهد. در آخر تصمیم به انجام جراحی ترمیم بینی یک تصمیم کاملاً شخصی است.

نمونه جراحی بینی دکتر هیربد بهنام
نمونه جراحی بینی دکتر هیربد بهنام

نتیجه گیری

جراحی ترمیم بینی یکی از جراحی های بسیار رایج است که توسط جراح پلاستیک انجام می گیرد. یک جراح پلاستیک خبره با بررسی ساختار بینی می تواند بهترین تکنیک ها را برای انجام جراحی بینی انتخاب کند.

در برخی موارد می توان جراحی ترمیمی را به روش باز انجام داد و در برخی موارد نیازی به انجام جراحی باز نیست و می توان به روش بسته هم این جراحی را انجام داد. اینکه کدام یک از روش های جراحی برای بینی مناسب است توسط جراح انتخاب می گردد.
منبع : https://www.plasticsurgery.org/news/blog/understanding-revision-rhinoplasty-and-why-patients-seek-out-this-procedure

سایر مقالات ارائه شده:

جراحی آندوسکوپی سینوس

تزریق بوتاکس

تزریق فیلر

برچسب گذاری توسط , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هشت =